O nás

Dovolte mi, abych Vás seznámil s příběhem, který mě dovedl k rozhodnutí založit prodejnu TOP-Vital.

Když jsem v roce 2002 jel z vyšetření a magnetické rezonance, byla mi diagnostikována roztroušená skleróza. Přijel jsem domů, seznámil manželku, rodiče a několik přátel s diagnózou a přemýšlel o budoucnosti. Začal jsem číst, co to je RS, jaké jsou možnosti léčby a prognózy. Z informací, které jsem z několika málo zdrojů zjistil ( internet v té době takřka neexistoval), jsem došel k závěru, že RS je nevyléčitelnou nemocí. V tu chvíli mě napadlo jediné řešení – že se zavřu doma, skončím s prací (i když jsem tehdy ještě normálně chodil) a přestanu udržovat kontakt se světem. Takto jsem to vydržel několik měsíců.  Všichni mě přesvědčovali, že má smysl žít, pracovat a bojovat s nemocí, léčit se a být užitečný pro ostatní. Toto období, kdy jsem rezignoval na život, mi však přesto něco dalo. Měl jsem najednou spoustu volného času, kdy jsem měl možnost o všem přemýšlet. Díky tomu jsem si uvědomil, že mám kolem sebe rodinu, přátele a ostatní, kterým na mně záleží a je celá řada věcí, které můžu i nadále dělat a najít svoje místo – zkrátka žít.             Považuji to za restart svého života.              Samozřejmě, kdyby nebylo Boha, mé rodiny a přátel, nikdy bych tuto situaci nezvládl. Ještě jednou všem děkuji – „Díky“. Začal jsem vyhledávat všechny konvenční i alternativní způsoby léčby. V průběhu následujících let, kdy jsem absolvoval několik desítek či stovek návštěv nejrůznějších zařízení, jsem vždy narazil na 2 společné a zásadní věci o  nemoci – a tím je pozitivní přemýšlení a zdravá a kvalitní strava.   Ohledně pozitivního myšlení jsem došel k závěru, že mohu a je nutné, abych něco dával společnosti a okolí. Vždyť oni mi dali novou chuť do života a já jsem povinen jim to vrátit. Tato záležitost se dala mým osobním přístupem realizovat.    Problém byl ovšem s druhou věcí – zdravě jíst. V prvních letech jsem si objednával různé doplňky stravy a vozil různé potraviny z mých cest, protože v mém okolí byly takovéto výrobky nedostupné nebo těžko sehnatelné. Nakonec jsem došel k názoru, že jediné řešení, které je dlouhodobé, je založit vlastní prodejnu se zdravými a slušnými potravinami od farmářů. Tak v listopadu 2013 vznikla prodejna TOP-Vital, která se snaží nabízet slušné a kvalitní potraviny.

           
Od počátku hledáme a nabízíme regionální, české, čerstvé, farmářské a hlavně kvalitní potraviny.  
Máme kompletní sortiment potravin z velké části v Bio kvalitě.  Nabízíme i ekologickou kosmetiku a drogerii.  Od pondělí do soboty pro Vás máme nachystané plné košíky čerstvého pečiva, které dovážíme z mnoha menších pekáren z širokého okolí.  Každý týden se snažíme najít další nové produkty a dnes jich máme v nabídce přes 8000.  Chceme Vám je nyní nabídnout i přes tento e-shop a doufáme že si u nás vyberete i Vy. 

Zboží posíláme po celé České republice a nově i na Slovensko.
Vysočina, Jihlava, Brno, Praha, Olomouc, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Karlovy Vary, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín, Liberec, Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jindřichův Hradec, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora,  Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jíčín, Nymburk, Opava, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou,  Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, 
Uherské Hradiště, Ústí nad Orlicí,  Vsetín, Vyškov,  Znojmo, Žďár nad Sázavou.................